Jakie cechy powinna mieć funkcjonalna lampa podłogowa?

Jakie cechy powinna mieć funkcjonalna lampa podłogowa?

W ofercie każdego producenta oraz dystrybutora osprzętu oświetleniowego oraz elementów wyposażenia domów i mieszkań znaleźć można wiele różnego rodzaju lamp podłogowych, pomiędzy którymi dokonać możemy wyboru decydując się na zakup właśnie takiego produktu, mającego stanowić z jednej strony atrakcyjny wizualnie element wystroju, z drugiej z kolei – funkcjonalny przedmiot, który służyć nam będzie w czasie jesiennych oraz zimowych wieczorów, oświetlając w odpowiedni sposób wnętrza, w których lampy te zostaną ustawione. Ogromna ilość produktów, pomiędzy którymi można wybierać przeglądając poszczególne sklepy internetowe, wcale nie ułatwia wyboru jednej konkretnej lampy, którą finalnie zdecydujemy się nabyć. Wręcz przeciwnie – wydaje się, że im więcej produktów do wyboru, tym trudniej znaleźć taki, który wyróżniać się będzie wobec konkurencyjnych towarów na tyle, by jego wybór nie wiązał się z wieloma wątpliwościami i dylematami. Dlatego też, jeszcze przed udaniem się na zakupy lub otworzeniem jednego z wielu sklepów internetowych, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, na co powinno się zwracać uwagę przy zakupie lamp podłogowych z przeznaczeniem do domu jednorodzinnego lub mieszkania.

Podstawową kwestią, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie lampy podłogowej jest jakość jej wykonania oraz rodzaj surowców, które użyte zostały do jej produkcji. Niezależnie bowiem, czy większą uwagę przywiązywać będziemy do aspektów czysto wizualnych, czy też interesować nas będzie głównie funkcjonalność lampy, sięgając po dobrej jakości surowce, z których lampy podłogowe są wykonywane, można być pewnym, że będą one służyć długie lata, a przy tym – wyglądać interesująco i stylowo. W tym też kontekście warto zwrócić uwagę przede wszystkim na te lampy, które wykonane zostały z dobrej jakości metali oraz z drewna. Materiały te gwarantują z jednej strony długowieczność, z drugiej natomiast – uniwersalność oraz ciekawy design. Niemniej jednak, to nie sam wygląd i stylistyka powinny decydować o zakupie lampy. Przede wszystkim powinna ona spełniać swoją podstawową funkcję, oświetlając w odpowiedni sposób tę część pomieszczenia, w której zostanie ona umieszczona.

Poszczególne lampy stojące różnić się mogą wysokością. Warto zastanowić się na wyborem takiej lampy, której wysokość jest regulowana. Umożliwi to dostosowanie wysokości lampy do jakości umieszczonych w niej żarówek, a co za tym idzie – takie ustawienie, które zapewniać będzie optymalny efekt świetlny. Interesującym wyborem są także te lampy podłogowe, które dysponują więcej niż jednym punktem oświetleniowym, w którym umieszcza się żarówki. Dzięki takiej funkcjonalności (oraz możliwości zmiany ustawienia poszczególnych punktów świetlnych) będziemy w stanie skierować promienie świetlne w różnych kierunkach oraz oświetlić większe przestrzenie, aniżeli byłoby to możliwe w przypadku jednopunktowej lampy. Dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania lampy powinniśmy też zainwestować w te produkty, w których zastosowano mechanizmy zapobiegające przepięciom oraz możliwości zbytniego nagrzania się lampy.

Norbert Michalski

Na co dzień zajmuje się profesjonalnym doradztwem sprzedażowym z zakresu osprzętu oświetleniowego led. Prywatnie miłośnik sportów ekstremalnych oraz muzyki alternatywnej.
Close Menu