Lampy podłogowe – kiedy warto je kupić?

Lampy podłogowe – kiedy warto je kupić?

Decydując się na wybór lampy do pomieszczenia powinniśmy przede wszystkim uwzględnić jej funkcję, potrzebę ilości oświetlenia, projekt samego pokoju a także jego powierzchnie oraz wymiary. Nie lada wyzwanie stanowi również rodzaj lampy, a to znaczy czy ma być ona stojąca, wisząca na suficie czy może na ścianie. Producenci oraz firmy dają nam ogromny i różnorodny wybór lamp na rynku. Bez wątpienia najciekawiej jednak prezentują się lampy stojące, które cechuje przede wszystkim funkcjonalność, ale także  stanowią atrakcyjny dodatek i uzupełnienie pokoju. Niestety tego rodzaju lampy choć są świetnym uzupełnieniem wystroju wnętrza sprawiają również nie lada problemy. Najczęściej nie zawsze udaje nam się dobrze dobrać ich rozmiar, a źle ustawione mogą nie dostarczyć nam oczekiwanej ilość źródeł światła czy też wpłynąć negatywnie na samą stylistykę i poczucie komfortu.

Jak już wcześniej wspomniano, wybór lamp na rynku jest ogromny, od tych najbardziej abstrakcyjnych i wymyślnych po klasyczne i stylowe, jak i z możliwością regulacji wysokości czy ustawienia kąta padania światła. Zatem w zależności od charakteru pomieszczenia, własnego gustu i upodobań możemy odmienić swój pokój, a nawet mieszkanie lub nadać mu niesamowitego wyglądu, którego bez wątpienia nie osiągniemy innymi elementami dekoracyjnymi. Ponadto podkreślić należy, że popularność lamp stojących z roku na rok jest coraz to większa. Bez wątpienia najlepiej sprawdzają się one jako oświetlenie punktowe, dając mocne światło mogą być niezastąpione podczas czytania czy wykonywania innych prac. Jednakże lampy podłogowe pojawiają się już nie tylko w domach czy mieszkaniach, ale również stanowią element estetyczny i oświetleniowy coraz to większej ilości biurowców.

Pamiętać jednak należy, by walory estetyczne nie zdominowały równie istotnej funkcji lampy podłogowej, jaką jest dodatkowe oświetlenie. Dlatego też aby lampa stojąca dawała jak najwięcej światła, należy zwrócić szczególną uwagę na jej klosz, który to powinien być skierowany ku górze Z kolei jeżeli zależy nam by lampa powodowała miły nastrój klosz powinien być skierowany w dół.

Przy wyborze lampy stojącej z pewnością ważnym elementem jest również cena. Obecnie z uwagi na rozwój technologiczny oraz ogromne zainteresowanie konsumentów zakres cenowy na rynku jest bardzo konkurencyjny, a same ceny wahają się już od pięćdziesięciu złotych do nawet kilku tysięcy. Najwyżej cenione zdecydowanie są produkty składające się z klejnotów czy droższego materiału. Wartość  przede wszystkim jednak zależy od marki, materiału, czy obecnych trendów. Warto jednak porównać ceny pomiędzy różnymi firmami.

Rozważając zakup lampy podłogowej, równie ważnym aspektem będzie to, czy mamy w domu małe dzieci. Jeżeli odpowiedź jest twierdząca, musimy pamiętać, żeby podstawę wykonania lampy stanowił nie tylko solidny materiał – żeby niemożliwym było jej przewrócenie przez dziecko – ale również, by usadowiona została w miejscu, w którym nie będzie miało ono do niej dostępu.

Norbert Michalski

Na co dzień zajmuje się profesjonalnym doradztwem sprzedażowym z zakresu osprzętu oświetleniowego led. Prywatnie miłośnik sportów ekstremalnych oraz muzyki alternatywnej.
Close Menu