Zastosowanie gospodarcze opraw przemysłowych led

Zastosowanie gospodarcze opraw przemysłowych led

Dobór odpowiedniego osprzętu oświetleniowego ważny jest nie tylko w prywatnych domostwach – domach jedno- i wielorodzinnych oraz mieszkaniach i apartamentach, ale w równym stopniu także wszędzie tam, gdzie prowadzona jest w sposób zorganizowany i ciągły działalność gospodarcza. W równym stopniu dotyczy to zarówno sklepów oraz obiektów o przeznaczeniu ekspozycyjnym (gdzie prezentowane są określone wyroby i usługi odbiorcom biznesowym i indywidualnym), hal przemysłowych i magazynów, a także innego rodzaju zakładów produkcyjnych oraz przestrzeni, które wykorzystywane są do produkcji w różnych sektorach oraz gałęziach przemysłu. W każdej w wymienionych wyżej przestrzeni odpowiedni dobór światła z jednej strony wpływać może na prawidłową ekspozycję produktów (co nie pozostaje bez znaczenia dla decyzji zakupowych podejmowanych przez konsumentów oraz kontrahentów biznesowych), z drugiej z kolei – wspomaga procesy produkcyjne poprzez zapewnienie odpowiedniego naświetlenia miejsca pracy oraz komfortu pracowników, którzy wykonują swoje obowiązki na terenie zakładu pracy. Poza aspektem czysto ergonomicznym, zapewnienie dobrej jakości opraw przemysłowych led może też pomóc przy optymalizacji kosztów prowadzonej działalności gospodarczej. W większości przypadków montaż nowego osprzętu oświetleniowego wiązać się będzie bowiem z zakupem nowoczesnych żarówek ledowych oraz innych materiałów eksploatacyjnych korzystających z tej technologii, co wydatnie wpłynąć będzie mogło na wysokość zużycia energii elektrycznej. Zwłaszcza w przypadku dużych obiektów przemysłowych, które oświetlane są przy użyciu nawet kilkuset punktowych źródeł światła.

Decydując się na zakup opraw przemysłowych led wybierać możemy pomiędzy kilkoma kategoriami produktów o różnym zastosowaniu. Oprawy przemysłowe dzielą się na tradycyjne panele led, oprawy liniowe oraz tak zwane oprawy typu high bay. Pierwsza z wymienionych kategorii grupuje produkty charakteryzujące regularnymi kształtami (kwadratu lub prostokąta). Tego rodzaju oprawy montowane są bezpośrednio do sufitu. Są na tyle uniwersalne w użyciu, że z powodzeniem spełniać mogą swoje funkcje zarówno w małych pomieszczeniach biurowych, jak również w dużych halach produkcyjnych. Podobne zastosowanie znajdują oprawy przemysłowe liniowe, nazywane też czasem przez specjalistów z branży oświetleniowej – oprawami typu high rack. Są one doskonałą alternatywą dla różnego rodzaju lamp metalohalogenowych, sodowych czy świetlówkowych. Tego rodzaju oprawy stosowane są powszechnie w celu oświetlenia ciągów komunikacyjnych w magazynach wysokiego składowania, halach produkcyjnych, obiektach sportowych i oświetlania linii produkcyjnych. W podobnych miejscach stosowane są także oprawy oświetleniowe led typu high bay ufo. Oprawy te cechuje wysoka jakość wykonania oraz niskie zużycie energii gwarantowane przez zastosowanie diod SMD renomowanych producentów, zapewniających wysoką sprawność pracy oraz minimalizację strat energetycznych. Wybór odpowiedniego typu opraw przemysłowych led pozostawić należy jednak ostatecznie samemu nabywcy.

Norbert Michalski

Na co dzień zajmuje się profesjonalnym doradztwem sprzedażowym z zakresu osprzętu oświetleniowego led. Prywatnie miłośnik sportów ekstremalnych oraz muzyki alternatywnej.
Close Menu